KULLANIM KOŞULLARI

1. Yapsatal.com sitesi, müteahhitten konut almak isteyenler için, Müteahhit projeleri ilanlarının sunulduğu bir ticaret platformudur. Siteyi doğrudan ziyaret eden ya da çeşitli avantajlarından dolayı Üyelik hesabı açan herkes, Kullanıcı sıfatını taşır. Kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olarak sunulan tüm hizmetlerin Kullanıcı’lar tarafından kullanımı ve üyeliği, bu kullanım koşullarına tabidir. Sitede yer alan tüm servisler,

Balcalı Mahallesi Çukurova Üniversitesi Balcalı Bulvarı Teknokent Sitesi B Blok Apt. No: 17/109 (B Blok 1. Kat 109/b) Sarıçam/Adana adresinde kayıtlı MASEL LTD. ŞTİ (MASEL’in) mülkiyetindedir ve MASEL tarafından işletilir.

2. Yapsatal.com sitesini ziyaret etmekle ve hizmetleri kullanmakla; bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu kullanım koşullarını okuduğunuzu, anladığınızı ve burada yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul ettiğiniz anlamına gelir. Aksi halde MASEL bu durumdan dolayı sorumluluk kabul etmez. Sitede yayınlanan Gizlilik Politikası, bu kullanım koşullarının ayrılmaz bir parçasıdır.

3. SİTENİN KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER:
3.1. MASEL, site üzerinde sunulan hizmet ve servislerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcılar bu değişiklikler veya iptallerden dolayı uğrayacakları doğrudan ve/veya dolaylı zararlar için her ne nam altında olursa olsun MASEL’den tazminat talep edemeyeceklerini kabul ve beyan ederler.

3.2. Kullanıcılar, sitede yayınladıkları her türlü görsel ve yazılı içerikten sorumludur. 5651 sayılı yasa gereği MASEL yer sağlayıcıdır ve içeriklerden yasa gereği sorumludur. Kullanıcılar, yayınladıkları içeriklerin hukuka ve ahlaka aykırı olmayacağını, üçüncü kişilerin kişilik hakları ve telif haklarını ihlal etmeyeceğini, haksız rekabet kurallarına aykırı davranmayacağını aksi halde doğacak tazminat taleplerinden kendilerinin sorumlu olacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

3.3. Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde veya yayınladığı içeriklerde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, çocukları, yaşlıları ve engellileri cinsel yönden istismar eden, kişilerin kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden, tehdit edici, taciz edici içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur. MASEL söz konusu içerikleri kontrol etmekle yükümlü değildir. MASEL bu tür eylemleri tespit ederse bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar. Ayrıca bu durumlardan dolayı doğan zararlara ilişkin olarak MASEL tarafından 3. kişilere ödenecek her türlü tazminat, bedeller ve adli/idari para cezalarını bu duruma sebep olana rücu edileceğine üye beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

3.4. Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını herhangi bir bilgisayar şebekesinin güvenliğini ihlal etmeyeceğini, güvenlik şifreleme kodlarını kırmayacağını, SPAM mail veya zararlı yazılım girişiminde bulunmayacağını, aksi halde MASEL ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. ÜYE bu kurallara uymayarak 3. Kişileri zarar uğratırsa ve bundan dolayı MASEL tarafından 3. kişilere ödenen her türlü tazminat, bedeller ve adli/idari para cezalarının bu duruma sebep olana rücu edileceğine üye beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

3.5. Kullanıcı, sitedeki ve site üzerinden eriştiği üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden MASEL sorumlu tutulamaz. ÜYE bu durumu sözleşmeyi onayladığı andan kabul etmiş olmaktadır.

3.6. MASEL; hile, kuralların kötüye kullanılması veya ihlali şüphesinin bulunduğu hallerde, Kullanıcı’ nın varsa üyeliğinin sona erdirilmesi durumunda bağlayıcı ve kesin kararı verecek tek yetkili mercidir.

3.7. MASEL’e ait web sitesinde yayınlanan proje ilanlarına ilişkin her türlü kişisel bilgi, görsel ve yazılı içerikler de dahil olmak üzere sitede yer alan veritabanındaki tüm bilgiler kısmen veya tamamen kullanıcı tarafından çoğaltılamaz, başka sitelere veya kaynaklara aktarılamaz, işletilemez, işlenemez ve üçüncü kişilerin kullanımına sunulamaz. Aksi halde doğacak zararlardan kullanıcı sorumludur.

4. GARANTİ


4.1. HİZMETLER, İÇERİK VE SİTE; İSTER SARİH (AÇIK) İSTER ZIMNİ (ÖRTÜK), HERHANGİ BİR SINIRLAMA VE TİCARETE ELVERİŞLİLİK GARANTİSİ OLMAYAN, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GİBİ YA DA HERHANGİ BİR İHLALİ ÖNLEYİCİ SINIRLAMA KOYMADAN, TAMAMEN "OLDUĞU GİBİ" İLKESİNE GÖRE SUNULMUŞTUR. MASEL, SİTEDE YAYINLANAN İÇERİKLERİN VE İLANLARIN VE FİYAT BİLGİLERİNİN, DOĞRULUĞU, GÜVENİLİRLİĞİ VE HUKUKA UYGUNLUĞUNU GARANTİ ETMEZ, BU İÇERİKLERLE İLGİLİ SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

4.2. MASEL, KENDİSİ ÜZERİNDEN YAPILAN VEYA KENDİ SİTESİNDEN BAĞLANTI YAPILARAK ULAŞILAN, HERHANGİ BİR WEB SİTESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN HERHANGİ BİR İLETİŞİMİN GİZLİLİĞİ VEYA DOKUNULMAZLIĞI KONUSUNDA GARANTİ VERMEZ. Daha fazla bilgi için lütfen "Gizlilik Kuralları" maddesine başvurun.

5. SONA ERME 


5.1. Kullanıcılar, dilediği zaman kullanım koşullarını reddedebilir ve konudaki kabul iradesini sona erdirebilir. Kullanıcının bu kullanım koşullarında belirtilen madde veya koşullardan birini ihlal etmesi halinde, MASEL, önceden bildirme mecburiyeti olmaksızın, bazı veya tüm hesapları, servisleri, siteye erişimi, modifiye edebilir, askıya alabilir, derhal sona erdirebilir veya durdurabilir. MASEL, bu sebeple doğacak zararlardan ya da varsa üye olunmuş hesaba erişememenizden sorumlu değildir.

5.2. MASEL yasal zorunluluk halinde ya da gerekli gördüğü diğer hallerde Kullanıcı ’nın çeşitli formlar aracılığıyla beyan ettiği bilgiler ile tarayıcı / mobil uygulama aracılığıyla toplanan kişisel veri niteliğinde olmayan bilgileri resmi veya özel kurumlara veya üçüncü şahıslara verebilir. Kullanıcı bu sebeple MASEL’den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edemeyeceğini kabul eder.

6. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI


6.1. MASEL’e ait sitenin ve sitedeki her türlü içeriğin kodlarıyla birlikte, ticari markası, logosu, alan adı ve diğer tüm unsurlarının tüm fikri mülkiyet hakları MASEL LTD.ŞTİ’ye aittir. Kullanıcılar, web sitesi üzerindeki hizmetleri ve servisleri, MASEL LTD.ŞTİ.’nin telif hakkı sahibi olduğu unsurları yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez veya başkasının hizmetlere / servislere erişmesine veya kullanmasına izin veremez, çoğaltamaz, dağıtamaz, işleme eser haline getiremez. Aksi takdirde Kullanıcılar; MASEL tarafından doğacak zarara ilişkin talep edilen tazminat miktarını, mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır.

6.2. Kullanıcılar, sitede yayınlanan emlak ilan içeriklerinin arama motorlarında görünmesine ve MASEL tarafından ticari amaçla olmamak üzere sosyal medya ve diğer mecralarda yayınlanmasına, paylaşılmasına, çoğaltılmasına peşinen izin vermiş sayılırlar.

7. MÜCBİR SEBEPLER


MASEL, Kullanıcılara sunduğu hizmetin kesintisiz, hatasız ve güvenli bir şekilde çalışması için elinden geleni yapar. MASEL, kendisinin kontrolü dışında doğal afet veya internet kullanımında yaşanacak arızalar gibi mücbir sebeplerden kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu değildir. Ayrıca bilgi güvenliği önlemi almasına rağmen, sistemlerine saldırı olması durumu da bu kapsamdadır.

8. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ


İşbu Kullanım Koşulları’nın uygulanmasında, ihtilaflar Türk Hukuku’na göre çözümlenecektir. Kullanım Koşulları’ndan doğan her türlü ihtilafın çözümünde Adana Mahkemeleri ile İcra Daireleri yetkili ve görevlidir.

9. YÜRÜRLÜK VE KABUL


İş bu kullanım şartları sitede yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır. Kullanıcılar siteyi kullanmakla şartları kabul etmiş sayılırlar. Kullanıcı, işbu kullanım koşullarını kabul etmiyorsa, siteden herhangi bir şekilde yararlanmamalıdır. MASEL, dilediği zaman sitede ilan etmek suretiyle işbu kullanım koşullarının bir kısmında veya tamamında değişiklik yapabilir.


Konut Talep Formu

3 Adımda Formu doldurun komisyon ödemeden ev sahibi olun


Formu doldurun müteahhit firmalardan teklif alın